Aktualności

 

 HERZ-KDF+ na Fuertaventurze

21-28 października 2019 roku

 

 


Jubileuszowe spotkanie
15 lat HERZ-KDF+

Kliczków 24-25 września 2016 r., Zamek KliczkówW dniach 24-25 września 2016 roku, w Zamku Kliczków miało miejsce jubileuszowe spotkanie uczestników programu HERZ-KDF+.
Program KDF+ jest bezpośrednią kontynuacją istniejącego od 2001 roku programu partnerskiego HERZ-Klub Dobrego Fachowca. Różnica pomiędzy programami polega na tym, że KDF+ w swoim założeniu jest programem jeszcze bardziej elitarnym, a jego uczestnikami mogą zostać wyłącznie instalatorzy, którzy oprócz wiedzy i umiejętności praktycznych wykazują również pełne zaangażowanie w wykonywanie instalacji ze znakiem serca.

Spotkanie w Zamku Kliczków miało charakter jubileuszowy – w grudniu 2016 r. minęło dokładnie 15 lat od momentu inauguracji programu. Warto tutaj podkreślić, że KDF+ to najdłużej funkcjonujący  program partnerski w branży instalacyjnej. 

W oficjalnej części spotkania przyjęto nowych instalarów do klubu  (co potwierdzone zostało stosownymi  certyfikatami) oraz zaprezentowano najnowsze rozwiązania dostępne w ofercie firmy HERZ.

 

 

 

 

 

 

 

Po zakończeniu części oficjalnej nadszedł czas na rozrywkę. Jak przystało na gościnę w wielowiekowym zamku, uczestnicy spotkania oglądali pojedynki rycerskie i  degustowali staropolskie miody pitne, a także uczestniczyli w wycieczce do Bolesławca, gdzie na żywo można było zobaczyć,  jak powstaje słynna na całym świecie bolesławiecka porcelana.

Wieczorem specjalnie dla wszystkich gości jubileuszowego spotkania wystąpił Kabaret OT.TO.

Spotkanie z okazji jubileuszu piętnastolecia programu HERZ-KDF+ było kolejną z wielu atrakcji, dostępnych wyłącznie dla uczestników klubu.

 

 

 

Konferencja techniczna  Nowości HERZ 2015

Targanice 20-21 czerwca 2015 r., Kocierz hotel&SPA

 

Pod koniec czerwca b.r. zorganizowaliśmy kolejną konferencję techniczną dla uczestników programu HERZ KDF+. Tym razem w konferencji uczestniczyli nasi przyjaciele z regionów Śląskiego oraz Dolnośląskiego.

W części merytorocznej spotkania (podobnie, jak miało to miejsce w Krynicy oraz Giżycku) prezentowane były najnowsze rozwiązania marki HERZ z zakresu armatury i systemów instalacyjnych oraz urządzeń OŹE.

Oprócz najnowszych informacji z zakresu oferty marki HERZ nasi goście mieli również możliwość, aby poznać historię browaru w Żywcu.

Browar w Żywcu - jeden z najbardziej znanych w kraju - założony został w 1856 r. przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga. 150 lat później w jego najstarszej, historycznej części swe podwoje otworzyło arcyciekawe muzeum.Muzeum Browaru Żywiec to największa i najbardziej nowoczesna placówka tego typu w Polsce. To dynamiczny organizm stale wchodzący w interakcje ze swymi gośćmi. Są tutaj pasjonujące historie, wciąż sprawne urządzenia sprzed dziesięcioleci oraz możliwość degustacji żywieckiego piwa prosto z browaru.
Muzeum jest jednym z obiektów Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego oraz tzw. punktem kotwicznym na Europejskim Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego ( European Rout of  Industial Heritage).

 

 

 

Konferencja techniczna  Nowości HERZ 2015

Giżycko 14-15 marca 2015 r., hotel St. Bruno

 

W połowie marca br. w Giżycku zrorganizowaliśmy konferencję techniczną dla uczestników programu z regionów: Podlaskiego, Mazowieckiego oraz Łódzkiego. Na konferencji, w niesamowitych wnętrzch hotelu St. Bruno prezentowane były najnowsze rozwiązania marki HERZ zarówno z  zakresu armatury i systemów instalacyjnych, a także urządzeń OŹE.

Oprócz nowości firmy Herz, nasi Goście mieli czas, aby poznać wyjątkowe mazurskie atrakcje turystyczne zlokalizowane w okolicach Giżycka.

Pierwsza z tych atrakcji, to barokowy kościół w Świętej Lipce. A w kościele niesamowite organy z ruchomymi figurami aniołów i świętych. Podziwiany do dzisiaj, niezwykle kunsztownie wykonany prospekt organów z ruchomymi figurami powstał w latach 1719-1721 i jest dziełem warsztatu mistrza Jana Josue Mosengela - "organmistrza królewskiego". Przywiązywał on wielką wagę zarówno do brzmienia instrumentu, jak i do jego wystroju zewnętrznego, którego elementy wykonywał w swoim warsztacie. Już w tamtych czasach organy Mosengela zaliczano do najlepszych instrumentów tego typu. Na zwieńczeniach wież umieszczone są rzeźby przedstawiające aniołów grających na różnych instrumentach. Na dwóch najwyższych wieżach stoją Najświętsza Maryja Panna i Archanioł Gabriel, którzy wraz z gołębicą symbolizującą Ducha Świętego przedstawiają scenę Zwiastowania. 

Figury te, wraz z gwiazdami i dzwoneczkami na wieżach, wprawiane są w ruch w czasie gry na instrumencie. Na prawej wieży Archanioł Gabriel kłania się nisko, Maryja na lewej odpowiada skinieniem głowy, anioł na środkowej wieży gra na lutni i kręci głową ozdobioną promieniami, cztery małe aniołki poruszają dzwonkami. Na pozytywie obracają się anioły grające na trąbkach.

Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć m. in. poloneza a-moll Pożegnanie Ojczyzny Michała Ogińskiego, temat z filmu Misja Ennio Morricone, pieśń Ave Maria oraz V symfonię c-moll Ludwiga van Bethovena

Przepiękna muzyka, wspaniała akustyka kościoła, grające, ruchome anioły i święci tworzą naprawdę niesmaowite widowisko. Warto przyjechać do Świętej Lipki, aby móc zobaczyć to wszystko na żywo.

A po niebiańskim koncercie nastąpiła całkowita zmiana klimatu - wizyta w Wilczym Szańcu, byłej kwaterze głównej  Hitlera.

Wolfsschanze czyli Wilczy Szaniec był kwaterą główna Adolfa Hitlera w latach 1941-1944. W samym sercu Mazur, na obrzeżach Kętrzyna znajdują się porośnięte lasem ruiny. Doskonale zamaskowane w lesie Wolfsschanze tworzyło  200 budynków: schrony, baraki, 2 lotniska, elektrownia, dworzec kolejowy, urządzenia klimatyzacyjne, wodociągi, ciepłownie, dwie centrale dalekopisowe.

W 1944r. mieszkało tutaj ponad 2000 osób. 20 lipca 1944 roku pułkownik Claus Schenk von Stauffenberg dokonuje tu nieudanego zamachu na Adolfa Hitlera.


To tutaj decydowano o wykorzystaniu jeńców w niemieckim przemyśle zbrojeniowym;budowie nowych obozów koncentracyjnych.Tu wcielano w życie plan budowy Tysiącletniej Rzeszy.Tu podejmowano zbrodnicze decyzje, dotyczące losów wielu narodów Europy.

W Wolsschanze przebywali m.in.: Adolf Hitler, Hermann Goring, Heinrich Himmler, Martin Bormann, Wilhelm Keitel, Joseph Goebbels, Dr Fritz Todt, Albert Speer i inni.

Chociaż minęło już ponad 70 lat od momentu, kiedy w październiku 1944 roku oddziały Armii Czerwonej wysadziły Wilczy Szaniec w powietrze, to nadal jego ruiny robią niesamowite wrażenie.

 

 

 

Konferencja techniczna HERZ Nowości 2015

Krynica 7 lutego 2015 r.

 

Na początku lutego br. instalatorzy z regionu Małopolski uczestniczącyw programie HERZ KDF+ spotkali się na szkoleniu technicznym w Kryynicy. Podczas szkolenia, oprócz prezentacji nowości marki HERZ był również czas na merytoryczną dyskusję związaną z praktycznym stosowaniem produktów marki HERZ w instalacjach.

 

 

 

 

 

 

Po zakończeniu szkolenia wszystkich uczestników czekała wyjątkowa atrakcja - mecz hokejowy na lodowisku klubu KTH Krynica.Wszystko odbywało się identycznie, jak podczas zawodowych rozgrywek hokeja. Na początku specjalny, profesjonalny ubiór i ochraniacze. Po założeniu łyżew i pierwszym kontakcie z taflą lodowiska okazało się, że te wszystkie ochraniacze naprawdę doskonale spełniają swoją fukcję, zabezpieczając przed urazami nawet podczas najbardziej akrobatycznych ewolucji i upadków.

I końcu rozpoczął się mecz. Ależ to był mecz! Nikt się nie oszczędzał, wszyscy chceili wygrać. Wynik  wahał się do samego końca i  w regualminowym czasie gry mecz zakończył się remisem.

Wtedy nadszedł moment na rzuty karne. Jednak rzut karny w hokeju różni się trochę chociażby od karnego w piłce nożnej. Bramka mniejsza, bramkarz świetnie przygotowany z profesjonalnymi ochraniaczami, a jeszcze trzeba w tę bramkę trafić. Żadnemu z zawodników nie udało się pokonać bramkarzy ( a dokładnie profesjonalnych bramkarek) i  tak oto, po zaciętych bojach mecz został nierozstrzygnięty.

Bardzo się z tego powodu cieszymy, bo remis to najlepszy pretekst, abyśmy w przyszłym roku ponownie spotkali się na lodowisku w Krynicy.