Historia

Historia

Pierwsze logo firmy Herz
rok

1896

W Wiedniu, przy ul. Herzgasse Franz Gebauer i Viktor Lehrner zakładają firmę Gebauer&Lehrner, produkującą różnego rodzaju armaturę. Katalog produktów z 1908 roku zawierał już kilka tysięcy produktów, począwszy od armatury sanitarnej, drobnych elementów do ogrzewania i armatury gazowej, aż po wanny i piecyki łazienkowe.
Reorganizacja na szczeblu wykonawczym przyniosła modernizację produkcji i szła w parze z racjonalizacją programu produkcji. Wszystkie artykuły zostały skatalogowane, a rysunki poddane standaryzacji. Pod koniec lat 50 firma wyspecjalizowała się w produkcji armatury grzewczej, co pozwoliło jej wzmocnić orientację proeksportową.
koniec

lat 50

Armatura grzewcza oferowana przez firmę Herz
Pierwszy zawór termostatyczny
początek

lat 70

Aktywność firmy w obszarze R&D, wsparta odpowiednią koncepcją marketingową przynosiła coraz lepsze efekty - w 1970 roku, w całej Europie sprzedano 1,8 miliona zaworów z symbolem serca. W tym czasie, w Europie wzrasta świadomość ekologiczna, pojawiają się dążenia do obniżania kosztów zużywanej energii a także rosną potrzeby użytkowników w zakresie komfortu życia. To wszystko przyspieszyło prace projektowo-badawcze, których efektem końcowym było opracowanie i wdrożenie do produkcji zaworów termostatycznych. Pierwszy zawory termostatyczne marki HERZ opuściły fabrykę w 1972 roku.
Słowo HERZ (serce) włączone zostaje do nazwy firmy Gebauer & Lehrner KG, noszącej od tego czasu nazwę HERZ Armaturen AG.
rok

1973

Pierwsze logo firmy HERZ Armaturen AG.
Firma Herz
rok

1983

W miejscowości Sebersdorf w Austrii powstaje firma HERZ Feuerungstechnik (akt. HERZ Energietechnik), zajmująca się projektowaniem i produkcją kotłów na biomasę.
Wiatr zmian przyniósł firmie HERZ nowe prawo własności. W 1996 r. HERZ Armaturen AG została przekształcona w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Dzisiaj HERZ Armaturen Ges.m.b.H. jest największym austriackim i jednym z najważniejszych na świecie producentów techniki domowej w dziedzinie ogrzewania, klimatyzacji, gazu i zaopatrzenia w wodę. Od założenia w 1896 roku HERZ pozycjonuje się również, jako wiarygodny partner dla wszystkich obszarów przemysłowych w branży budowlanej.
koniec

lat 80

Budynek firmy HERZ w Austrii
Flagi z logo firmy Herz
rok

1990

W Polsce, w Krakowie powstaje filia austriackiej firmy - spółka HERZ Armatura i Systemy Grzewcze.
Pojawia się całkowicie nowa generacja głowic termostatycznych HERZ Porsche Design. Dzięki współpracy z biurem projektowym Porsche Design GmbH, Ferdinand A. Porsche, nowa seria głowic marki HERZ zyskała wyjątkowo atrakcyjny design.
rok

1995

Głowica termostatyczna firmy Herz
Budynek firmy Herz w Wieliczce
rok

2000

Spółka HERZ Armatura i Systemy Grzewcze wprowadza się do nowoczesnej centrali w Wieliczce pod Krakowem.
Firma HERZ poszerza asortyment zaworów równoważących o bardzo udane modele 4117 i 4217, wraz z regulatorami różnicy ciśnień 4007. Dzięki temu HERZ może zaoferować pełną gamę produktów służących do wykonywania i regulacji instalacji sanitarnych i grzewczych.
rok

2003

Zawór równoważący Herz
Montaż armatury oraz produkcja kotłów na biomasę
rok

2004

W Wieliczce zostaje uruchomiony montaż armatury oraz produkcja kotłów na biomasę marki HERZ.
120 lat firmy HERZ Armaturen
rok

2016

Gala 120-lecia istnienia firmy Herz
Spółka HERZ Armatura i Systemy Grzewcze istnieje na polskim rynku już 30 lat
rok

2020

Jubileusz 30 lat spółki
HERZ Armatura i Systemy Grzewcze


1990-2020
To już 30 lat na polskim rynku instalacyjnym!
Wszystkim partnerom w biznesie z całego serca dziękujemy za zaufanie i współpracę.
HERZ Polska
125 lat firmy HERZ Armaturen

Od momentu założenia fabryki armatury Gebauer & Lehrner w 1896 r. w Wiedniu do dzisiaj - kiedy działająca na arenie międzynarodowej Grupa HERZ zajmuje pozycję jednego z wiodących europejskich dostawców kompleksowej oferty produktów techniki budowlanej - minęło 125 pełnych wydarzeń lat!
Światowy rozwój Grupy HERZ nabrał tempa ponad trzydzieści lat temu - od tego czasu nasz asortyment produktów w zakresie armatury, techniki energetycznej i materiałów izolacyjnych systematycznie się powiększa. Nieustannie koncentrujemy się na doskonałej technologii, zrównoważonym rozwoju i efektywności energetycznej.
rok

2021